en cs
Přijďte si k nám zatrénovat

Otestujte si ZDARMA jak Vám budeme vyhovovat, a poté se můžete rozhodnout, jestli to s námi zkusíte.
Platnost rezervace je 14 dní.

Reference: Galina Kratochvílová

Důvodem, který mně dovedl k tomu, abych se přihlásila do lekcí školy Wing Chun kung fu byl můj poněkud zhoršený zdravotní stav spojený s nepravidelným životním režimem, psychickým vypětím ve škole a celkovým pocitem, že nedosahuji svého vnitřního potenciálu.  Nehledě na to, že v té době mi nebylo ani 30 let jsem se cítila být mnohem starší – bolely mně klouby, měla jsem časté bolesti hlavy a skoro stále mi chyběla energie.  Není divu, že jsem mívala časté deprese, vyhýbala se společnosti a také jsem se nelíbila sama sobě – měla jsem pocit, že nikdy ze mě nic nebude a že nic v životě nedokážu.

  Před tím než jsem se začala věnovat kung fu jsem neměla moc velkou zkušenost se sportováním a proto jsem se bála, že ve společnosti žáků školy na pokročilé úrovni si budu připadat trapně a že si udělám ostudu.  Hned po první lekci mi bylo jasné, že mé obavy byly zbytečné.  Nikdy nezapomenu na to, jak vřele a přátelský mně tehdy přijal kolektiv žáků školy.  Nikdo se s nikým nesoupeřil, nikdo se před nikým nepředváděl, nikdo se nikomu nevysmíval.

  Jsem moc vděčná Alexu Zubarjevovi za neocenitelnou podporu, pochopení, trpělivost a moudré rady, které jsem tolik potřebovala během těžkých okamžiků rozhodování.  Alex vždy dbá na to, aby  na trénincích panovala přátelská a motivující atmosféra, nikdy však na úkor disciplíny.

  S postupem času jsem si začala všímat, že moje fyzická kondice se postupně zlepšuje.  Přestala mně bolet hlava, z bolesti kloubů se stala minulost, objevila jsem v sobě neskutečnou energii, která měla kladný vliv na moje studijní výsledky.  Konečně jsem se cítila na svůj věk.  Časem jsem si všimla, že pravidelné tréninky harmonizují různé procesy v mém těle: zlepšil se mi spánek, přestala jsem mít deprese a dokonce se mi zlepšil i celkový stav pokožky, se kterou jsem měla problémy posledních pár let.

  Měla bych podotknout, že užitek ze cvičení se rozšiřil i do dalších oblastí mého všedního života, nejenom do zlepšení celkové fyzické a psychické kondice.  Metodika výuky v sobě spojuje fyzické cvičení a filozofii pěstovanou a ověřenou mnohými generacemi svých příznivců.  Dalo by se říci, že kung fu je způsob života a určitého pohledu na svět.  Je to šlechetné bojové umění, které učí disciplíně, poznávání vlastníc možností, rozšíření osobních hranic a zbavení se zbytečných omezení.

  V souladu s klasickou východní tradicí Wing-Chun pomáhá k nalezení harmonie, objevení a rozvoji lepších stránek osobnosti. Učí tomu, že všechno má svůj čas, že za každým úspěchem stojí velké množství tvrdé práce. Že největší a nejtěžší boj je ten, který člověk vede uvnitř sebe sama.  Překonání slabostí, sebelítosti, pochopení opravdových hodnot a priorit je jedním z hlavních cílů žáků školy.

 

Galina Kratochvílová

psycholožka

NEWS FROM the SCHOOL of WING CHUN in PRAGUE

SEO optimalizace